Програма розвитку ООН в Україні

Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення

  • Українська
  • English

Пілотний проект у місті Луганськ

В результаті реалізації спільного проекту по заміні зовнішніх ламп міського комунального підприємства «Міськсвітло» та «Проекту трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення» Програми Розвитку ООН в Україні, Луганськ в подарунок отримав 1100 енергозберігаючих ламп. Ще 1200 таких ламп було закуплено містом.

Проект з назвою «Наш район – світлий і економний» націлений на те, щоб попередити шкідливі викиди парникового газу в результаті зменшення обсягу спожитої електроенергії.

За словами керівника проекту Сергія Варги, завдання учасників проекту полягає в  збереженні природи та екології. Якщо вдасться скоротити споживання електроенергії у вуличних ліхтарях, то в такому випадку значно скоротяться і викиди парникових газів гідроелектростанціями.

Перший заступник мера міста Маноліс Пілавов сказав, що найближчим часом в місті замінять всі лампи зовнішнього освітлення на енергозберігаючі, а зекономлені кошти спрямують на удосконалення системи вуличного освітлення Луганська.

Директор комунального підприємства «Міськсвітло» зазначив, що за шість років було встановлено більш ніж дванадцять тисяч енергозберігаючих ламп.  Крім цього були встановлені спеціальні лічильники багатотарифного обліку. Ці лічильники дозволяють підприємству користуватись пільгами при оплаті за електроенергію. Тепер перед комунальним підприємством стоїть завдання якнайшвидше замінити  решту ламп розжарювання на енергоефективні.
У рамках цього проекту при заміні 2300 ламп розжарювання потужністю 250 Вт на 2300 енергозберігаючих люмінесцентних лампи потужністю 46 Вт та установці 6 комплектів системи управління міським освітленням можна отримати такий економічний та екологічний ефекти за оптимістичним сценарієм:

через 1 рік – економія електроенергії та фінансів, відповідно, у розмірі близько 1 млн. кВт/год. і більше ніж 1 млн. грн. Зменшення викидів СО2 -на 1250т;

через 5 років – економія електроенергії та фінансів, відповідно, у розмірі, близько 9 млн.кВт/год. і більше ніж 7 млн. грн. Зменшення викидів СО2 – на 11250т.