Програма розвитку ООН в Україні

Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення

  • Українська
  • English

РОБОЧІЙ ВІЗИТ ДО ОДЕСИ

10 – 11 грудня делегація Проекту ПРООН “Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення”, у складі менеджеру проекту Андрія Буряковського,  Національного експерту з виконання програми виведення з обігу ламп розжарювання  Ігоря Черкашина та Лідера команди Проекту з правової політики Аліни Лебедєвої, відвідала Одесу з робочим візитом.

В рамках візиту було проведено змістовну зустріч у стінах міської ради з представниками профільних департаментів і підприємств. Представники Проекту презентували програму заміни морально і фізично застарілого освітлення на нові енрегоефективні LED світильники. Слід зазначити, що програма передбачає співфінансування з боку європейських інвесторів.

14

5

 

Також продуктивну зустріч було проведено з заступником голови Одеської обласної ради Юром Дімчогло.  У ході зустрічі фахівці говорили про важливість енергозбереження (адже крім економії фінансових коштів таким чином зменшується обсяг викидів вуглекислого газу в атмосферу, що позитивно впливає на екологічну ситуацію в регіоні).

Ігор Черкашин розповів про заходи, які уже вжиті з метою  поширення енергоефективного освітлення, а також про подальші плани Проекту в цій сфері. Зокрема, він нагадав, що Кабінет Міністрів України заборонив бюджетним установам закуповувати лампи розжарювання, стимулюючи їх до купівлі енергозберігаючих освітлювальних приладів.

3

Юрій Дімчогло також відзначив важливість енергоефективного освітлення для України та зокрема для Одеської області. За його словами, багато селиш регіону вже виявляють зацікавленість у заміні ламп вуличного освітлення на економніші. Ця тенденція буде тільки збільшуватис, що ще раз підтверджує необхідність спільних дій.

http://lampochki.org.ua/wp-content/uploads/2015/12/210-300×225.jpg

Сторони домовились про співпрацю в настільки важливый для жителів Одещини сфері. Юрій Дімчогло повідомив, що на регіональному рівні він буде ініціювати підготовку розпорядження облради про заборону обласним установам закуповувати звичайні лампи розжарювання.

Наприкінці зустрічі менеджер Проекту Андрій Буряковський подарував обласній раді розроблені його організацією методичні посібники з енергозбереження для школярів.

6

 

Незважаючи на відсутністю світла у міському прес-центрі, запланований брифінг з енергоефективності за участю експертів Проекту ПРООН все ж таки пройшов, але під відкритим небом. Представник Проекту, національний експерт Ігор Черкашин заявив, що майбутнє за безпечними і економічними світлодіодами, а не популярними в Україні лампами розжарювання. Тому сьогодні Проектом робляться певні законодавчі ініціативи для переходу України на енергоефективні технології. “Сьогодні виникла така задача: треба або рухатися в бік Європи і робити цю Європу тут, або ми будемо обмежуватись лише словами і від цього нічого доброго не буде” – заявив він.

Ігор Черкашин переконаний, що особливу увагу необхідно приділити енергоефективним технологіям в бюджетних організаціях. Як правило, в таких установах використовуються люмінесцентні лампи, які давно не відповідають санітарним нормам освітлення. “Потрібно чітко говорити, що проект, спрямований на заміну старих освітлювальних приладів на нові, має чітко прораховуватись за санітарними нормами. Тобто для того, щоб перевірити наскільки майбутні встановлені прилади дадуть максимальний ефект і не завдадуть шкоди. Особливу увагу необхідно приділити дитячим установам. У дитини рогівка ока не сформована, тому прилади повинні бути підібрані якісні, з хорошим балансом, щоб не завдати шкоди дитині” – відзначив Ігор Черкашин. Експерт також підтримав заміну світлофорів в Одесі на світлодіодні, оскільки вони вирішують одразу дві задачі; крім економії витрат на електроенергію світлодіодні світлофори забезпечують безпеку, оскільки вони не блікують, що дозволяє добре бачити сигнал навіть при яскравому сонці.

Ігор Черкашин також відмітив, що Одесі пропонується вибрати якийсь об’єкт і подивитись, як на ньому можна реалізувати енергосервісний контракт з освітлення. Робити його в повній термомодернізації будинку набагато складніше, там більше витрат. A на освітленні можна швидко перевірити, як це працює, чи є взаємодія бюджету з інвестором. Ми готові надати саме проектну допомогу, зокрема, виступити у співфінансуванні даної програми».

Ігор Черкашин також підкреслив, що одним з завдань Проекту є просвітницька діяльність. Важливо пояснити не тільки необхідність заміни енергоємних освітлювальних приладів на енергоефективні, але і те, як правильно підібрати потрібний тип світлодіодних ламп. Правильно підібрані енергозберігаючі світлодіодні лампи дозволять значно знизити навантаження на мережу. Звичайну лампу розжарювання потужністю 100Вт можна замінити 10-ватною  світлодіодною лампою, яка забезпечить аналогічний світловий потік. Це особливо актуально в старих будинках зі старою проводкою. Зниження споживаної енергії за рахунок освітлення дозволить використовувати її для інших електричних приладів.

One Response to “РОБОЧІЙ ВІЗИТ ДО ОДЕСИ”

  1. Awesome you should think of sohitmeng like that

Leave a Reply