Програма розвитку ООН в Україні

Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення

 • Українська
 • English

ПЕРШИЙ ЗАВОД В УКРАЇНІ З ПЕРЕРОБКИ РТУТЬВМІСНИХ ЛАМП ЗАПУЩЕНО У МІСТІ ЛЬВОВІ

ПЕРШИЙ ЗАВОД В УКРАЇНІ З ПЕРЕРОБКИ РТУТЬВМІСНИХ ЛАМП ЗАПУЩЕНО У МІСТІ ЛЬВОВІ

У Львові почав працювати перший в Україні завод з переробки ртутних енергоощадних ламп. Задля втілення цієї мети було залучено гроші ЄС, та використане шведське обладнання від компанії «MRT System International AB».

Нову лінію запустили на базі ТЕЦ-2 у рамках реалізації проекту “Створення муніципальної системи поводження з відходами електронного та електричного устаткування у Львові з використанням досвіду Любліна”, який частково фінансується ЄС.

Обладнання від компанії MRT System International AB дозволяє практично усі компоненти, отримані в результаті переробки ламп, використовувати повторно.

Використані енергоощадні лампи збиратимуть пересувні приймальні пункти. Наразі для цих цілей закуплені два еко-буси. “Еко-буси” будуть приймати лампи у межах міста Львів. Автобуси будуть стояти у суботу з 10.00 до 14.00 год біля великих торгових центрів: на Сихові – біля ТЦ «ВАМ», на проспекті Чорновола – біля магазину «Арсен», можливо біля ЛМР або офісу ДП «Бондарівка» на вул. Окружній».

Повністю автоматизований комплекс для утилізації люмінесцентних ламп обслуговуватимуть дві людини, для яких представники “MRT System International AB” вже провела навчання. Потужність лінії, яка буде обслуговувати всю Західну Україну, складає близько 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп за годину.

Як зазначають у міському управлінні екології та благоустрою, обладнання шведської компанії “MRT System International AB” дозволяє повторно використовувати практично усі компоненти, отримані в результаті переробки ламп. «Реалізація проекту, в ході якого відремонтували та повністю реконструювали цех ТЕЦ-2, дасть новий поштовх для ефективного використання та освоєння промислових територій обласного центру, зокрема – площ теплового господарства», – наголошують у ЛМР.

Еко-проект, вартість якого становить близько 1,3 млн євро, включає створення надсучасного інтелектуального комплексу для утилізації люмінесцентних ламп, розробку програми, проведення досліджень, семінарів і конференцій, широкої інформаційної кампанії, а також придбання обладнання для безпечного поводження з відходами електронного устаткування. Зокрема, європейці інвестували більше 720 тис євро, з свого буку Львів витратив 2,2 млн гривень на устаткування.

У ЛМР наголосили, що лінія з переробки електронних відходів стала реальністю завдяки високій екологічній свідомості мешканців міста, які часто зверталися у міськраду з запитаннями щодо місць збору відпрацьованих ламп.

З липня 2014 року у Львові функціонує система збору відпрацьованих батарейок, яка охоплює мережу із 94 стаціонарних контейнерів, розміщених в установах, супермаркетах, закладах освіти та ЛКП. На даний момент львів’яни вже зібрали близько 5 тонн відпрацьованих батарейок.

6 Responses to “ПЕРШИЙ ЗАВОД В УКРАЇНІ З ПЕРЕРОБКИ РТУТЬВМІСНИХ ЛАМП ЗАПУЩЕНО У МІСТІ ЛЬВОВІ”

 1. Олексій 29.02.2016 at 12:48

  Доброго дня! Підкажіть де у Харкові можна здати для утилізації відпрацьовані компактні люмінісцентні лампи та звичайні люмінісцентні лампи? Можливо є пілотні проекти у якихось супермаркетах?

  • Добрий день!

   ПЕРЕЛІК ЛІЦЕНЗІАТІВ НА ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІЗ ЗДІЙСНЕННЯ ОПЕРАЦІЙ У СФЕРІ ПОВОДЖЕННЯ З НЕБЕЗПЕЧНИМИ ВІДХОДАМИ можливо завантажити з сайту Міністерства екології України за цим посиланням: http://www.menr.gov.ua/license/210-perelik-litsenziativ-na-provadzhennia-hospodarskoi-diialnosti-iz-zdiisnennia-operatsii-u-sferi-povodzhennia-z-nebezpechnymy-vidkhodamy .
   Підприємства (а також перелік відходів на поводження з якими видана ліцензія), що займаються утилізацією в Харкові та Харківській області у документі наведено на стор. 96 – 111.

   Будь ласка, зверніть увагу на те, що ліцензії підприємств, які в документі виділені червоним шрифтом були анульовані.

   З повагою
   Проект TMEL

  • I came, I read this article, I couneerqd.

 2. That’s a subtle way of thnniikg about it.

 3. Антон 29.05.2016 at 10:02

  Дякую за посилання.

Leave a Reply