Програма розвитку ООН в Україні

Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення

  • Українська
  • English

IKEA ПРОДАВАТИМЕ ТІЛЬКИ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧІ СВІТЛОДІОДНІ ЛАМПОЧКИ

З вересня, Ikea більше не продаватиме галогенні і “енергозберігаючі” компактні люмінесцентні лампи, оскільки переходить на глобальний продаж  супер ефективних світлодіодних ламп.

Цей крок в значній мірі вплине на продаж 2,3 млн лампочок, що щорічно реалізує швецька торгівельна мережа у Великобританії та на обсяги реалізації на ринках Європи, Північної Америки, Азії, Африки та Океанії.

Очікувалось, що ЄС заборонить продаж певних галогенних лампи з вересня 2016 року, але на початку цього року введення в дію заборони було відкладено до 2018 року, на підставі того, що повний перехід на світлодіодні технології у строки, що передбачались раніше здійснити не можливо.

Стів Говард (Steve Howard), керівник департаменту сталого розвитку Ikea, заявив, що ще три роки тому, покупці відчували “шок” від цін на світлодіодні лампочки, але тепер їх якість і ціни досягли критичної точки, і настав час для переходу на світлодіоди.

“Якщо це влаштовує клієнта, тоді це прийнятно і для Ikea. Якщо ви можете виробити продукт, експлуатаційний строк якого в 25-30 разів довший, економія енергії складає 85% а якість світла просто фантастична, то цей продукт є якраз те, що потрібно клієнтам”. Він також добавив, що масштаби компанії дозволяють зменшити вартість пластмаси та інших компонентів. Таким чином, Ikea стане першою мережею роздрібної торгівлі у Великобританії, що торгуватиме тільки світлодіодними джерелами світла.

З урахуванням того, що світлодіоди споживають приблизно на 85% менше енергії ніж галогенові лампи, і навіть ще менше, ніж компактні люмінесцентні, та з урахування того, що строк експлуатації світлодіодів в середньому складає 25000 годин, спеціалісти компанії Ikea підрахували, що якщо окремо взяте домогосподарство замінить 10 лампочок розжарювання (продаж яких в Європі було заборонено ще в 2012 році) на світлодіодні,  то це дозволить щорічно заощаджувати  300 фунтів стерлінгів на оплаті за електроенергію.

“Якщо ви можете допомогти клієнтам зекономити енергію і допомогти зробити щось по відношенню до зміни клімату, тоді це є як раз те, що й необхідно робити” заявив Говард.

Він також сказав, що якщо домогосподарства і підприємства долучаються до боротьби зі зміною клімату у такий спосіб, то це поки усе що вони можуть зробити на даному етапі, і урядовим органам теж необхідно більш активно залучатись до цієї боротьби.

“Ми і далі будемо йти у цьому напрямку, незважаючи ні на що. Але ми визнаємо, що не кожне підприємство належним чином реагує [на зміни клімату], тому на національному рівні необхідно застосовувати суворе регулювання.

Говард, підкреслив що важливою подією є укладання урядовими представниками на переговорах ООН зі зміни клімату в Парижі вагомої угоди зі зміни клімату в кінці цього року. “Бізнес може зробити багато, але нам потрібні адекватні Рамкові концепції урядів, так що угода укладена в Парижі є важливим фактором.” відмітив Говард.

У червні керівництвом Ikea було заявлено, що компанія витратить € 1 млрд ($ 1.13 млрд) на заходи, що пов’язані з поновлюваними джерелами енергії з метою надання допомоги бідним країнам з адаптації до зміни клімату. Компанія заявила, що до 2020 року повністю перейде на забезпечення електроенергією своїх магазинів та підприємств за рахунок генерації з використанням чистих джерел.

 

Джерело: http://www.theguardian.com/environment/2015/aug/10/ikea-ditches-conventional-lightbulbs-for-energy-saving-led-lighting

No comments yet. Be the first!

Leave a Reply