Програма розвитку ООН в Україні

Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення

  • Українська
  • English

ПРОМОЦІЙНА АКЦІЯ

Протягом трьох днів жителі п’яти міст України могли безкоштовно здати на переробку люмінесцентні лампи і отримати подарунок за відповідальне ставлення до навколишнього середовища.

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні, громадська організація «Вавилон» і Всеукраїнська екологічна ліга на минулому тижні провели акцію «Заміни лампи – зміни світ!». Захід пройшов у п’яти великих містах України в рамках проекту ПРООН «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення в Україні». Партнером акції виступила мережа будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр К».

2

З 24 по 26 квітня жителі Києва, Сум, Рівно, Вінниці та Миколаєва могли не тільки безкоштовно здати на утилізацію люмінесцентні лампи, які, як відомо, містять ртуть, але й отримати подарунок за відповідальне ставлення до навколишнього середовища. В обмін на кожну принесену на пункт прийому лампочку учасникам акції видавався купон на знижку на покупку нової енергоефективної лампи в гіпермаркетах «Епіцентр».3

Проведена акція – пробна. Її завдання – привернути увагу громадськості та населення до проблеми правильного збору та переробки ртутьвмісних ламп.4

Наразі головне завдання Проекту – привернути увагу громадськості до цієї проблеми як у правовій, так і в практичній площині. Проектом вже розроблений відповідний законопроект “Про поводження з відпрацьованими освітлювальними приладами, що містять ртуть». Тепер необхідно винести його на розгляд у Верховну раду, і потім постаратись забезпечити роботу цього законопроекту і всіх відповідних механізмів.

Ближче до осені планується аналогічна акція, яка пройде вже в 20 містах України.

За даними голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, за три дні українці здали на переробку понад 5 тисяч ламп. «Ртутьвмісні лампи відносяться до категорії «небезпечні відходи» і вимагають спеціальної утилізації. Їх ні в якому разі не можна викидати в баки для побутового сміття!», – сказала вона. За словами Тетяни, подальша утилізація зібраних під час акції ламп буде проводитись компанією «Сігмас Еколоджі», що спеціалізується на переробці небезпечних відходів. Лампи буде завантажено у спеціальну мобільну установку, яка і переробить їх без викидів в атмосферу і водні об’єкти, тобто абсолютно безпечно для навколишнього середовища.

One Response to “ПРОМОЦІЙНА АКЦІЯ”

  1. The puherascs I make are entirely based on these articles.

Leave a Reply