Програма розвитку ООН в Україні

Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення

  • Українська
  • English

РОБОЧИЙ ВІЗИТ ОДЕСИ

3 листопада 2016 року, на запрошення Голови Одеської обласної ради Анатолія Урбанського та в рамках співпраці з Проектом ПРООН «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення», Блерта Чела, Заступник директора ПРООН в Україні, та група співробітників Проекту «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення» відвідали Одеську область з робочим візитом. У ході візиту відбулась зустріч з керівництвом Одеської обласної  ради та мерами міст області, на якій були обговорені основні напрямки та перспективи співпраці у галузі впровадження енергоефективного освітлення в бюджетній та комунальній сфері.

blerta-at-tablep61103-111917cherkashin

Під час зустрічі пані Чела підкреслила особливу значимість Розпорядження №818 \ 2016-ОР від 21 вересня 2016 р. «Про здійснення заходів щодо скорочення споживання електричної енергії в бюджетній сфері Одеської області», яке регулює реалізацію процесу заміщення ламп розжарювання в бюджетній сфері області з урахуванням сучасних санітарних вимог до освітлення.

blerta-speaksblerta-interviewed

Вона також зазначила, що така ініціатива безсумнівно послужить прикладом для інших областей та міст на шляху просування енергоефективних освітлювальних технологій в муніципальному секторі.

p61103-111846

У свою чергу, Голова обласної  ради   висловив подяку ПРООН в Україні за консультативну та технічну підтримку в процесі підготовки місцевого законодавчого акту про запровадження енергоефективних освітлювальних систем в бюджетній сфері області.

Сторони наголосили на важливості продовження співпраці у цьому напрямку і висловили намір продовжувати партнерські відносини. Вже в рамках цього візиту експерти ПРООН та фахівці міських служб провели технічні консультації щодо удосконалення тендерних процедур спрямованих на запобігання закупівлі неякісного освітлювального обладнання.

Пані Чела розповіла керівництву обласної  ради   та мерам міст про роботу ПРООН в Україні та проектну діяльність в Одеській області. Вона зазначила, що завдяки роботі ПРООН тільки в сільській місцевості реалізовано 12 пілотних проектів з модернізації освітлення.

cert-given

В знак підтримки ініціативи Одеської обласної ради з впровадження енергоефективних технологій в освітленні, пані Чела передала керівництву Одеської обласної ради сертифікат на отримання 1000 енергоефективних та екологічно безпечних освітлювальних приладів вуличного освітлення класу «А +». Заміна ламп на енергоефективні дозволить як мінімум удвічі знизити споживання електроенергії і відповідно знизити витрати місцевих бюджетів. Слід також підкреслити, що світло енергоефективних ламп значно яскравіше, що зробить життя мешканців Одеської області більш комфортним та безпечним.

certificate

No comments yet. Be the first!

Leave a Reply